Dvousettisícový robot je na světě

Společnost ABB, přední světová firma působící v oblasti energetiky a automatizace dosáhla dalšího významného milníku v průmyslové robotice

Společnost ABB patří mezi přední světové vývojáře a výrobce průmyslových robotů a právě v této oblasti dosáhla významného milníku. Nový šestiosý model IRB 6640 je v pořadí dvousettisícím robotem, který tato firma od roku 1974 vypustila do světa.

Jubilejní robot putoval do společnosti Yingkou Jinchen Machinery Co., Ltd, která působí v Číně jako systémový integrátor. Robot bude instalován v Changshu, kde bude vyrábět solární moduly pro společnost Canadian Solar Inc.

Yingkou Jinchen se specializuje na profesionální, špičková a inteligentní řešení pro automatizaci v oblasti nových energií a fotovoltaiky. Společnost Canadian Solar, u níž robot najde konečné uplatnění, patří mezi největší světové výrobce solárních modulů. Do celého světa dodává ingoty, fotovoltaické pláty, solární články, solární moduly, systémy pro solární energetiku i další specializované produkty.

Per Vegard Nerseth, šéf obchodní jednotky ABB Robotika k této významné události řekl: „Přibližně polovinu robotů po celém světě využívají výrobci automobilů a jejich dodavatelé. V posledních letech však roste počet robotů, které se uplatňují mimo automobilový průmysl, například při výrobě zařízení pro potravinářství, elektrotechniku, elektroniku a odvětví alternativních energií (solární a větrné). Je tedy příhodné, že právě náš dvousettisící robot bude v Číně vyrábět fotovoltaické solární moduly. Roboty vděčí za své rozšíření do obecného průmyslového odvětví několika klíčovým faktorům, především ale své schopnosti zvyšovat produktivitu a zároveň stabilně zajišťovat vysokou kvalitu výrobků. Společnostem, které roboty využívají, je odměnou rychlá návratnost investic a možnost přesunout zaměstnance z nebezpečných, náročných, znečistěných a jednotvárných pracovních míst na pozice s širším uplatněním a dlouhodobými výhodami.“


Společnost ABB stála u zrodu prvního průmyslového robota a již v roce 1974 uvedla (tehdy ještě pod názvem Asea) na trh první plně elektronický robot model IRB 6. V současnosti nabízí ABB více než 25 různých robotických modelů, které odpovídají potřebám širokého spektra aplikací a odvětví. Nabídka se opírá také o možnost integrace celé řady systémů a o podporu celosvětové sítě prodejců a servisních techniků ve více než 53 zemích.

ABB () je přední světovou firmou působící v oblasti energetiky a automatizace. Umožňuje zákazníkům ze sféry průmyslu a výroby a distribuce energií zlepšit jejich výkonnost při současném snížení dopadu jejich činností na životní prostředí. ABB má kolem 130 000 zaměstnanců přibližně ve 100 zemích světa. V České republice působí na osmi lokalitách a zaměstnává více než 3 000 lidí.

  •   Zrušit
   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Tisk
   • Email
  •   Zrušit

  Napište nám

  Více informací:
  • Media Relations
   ABB Corporate Communications, Zurich
   Thomas Schmidt, Antonio Ligi
   Tel: +41 43 317 6568
   Fax: +41 43 317 7958
   ABB Ltd
   Affolternstrasse 44
   CH-8050 Zurich, Switzerland
  • Investor Relations
   Switzerland: Tel. +41 43 317 7111
   Sweden: Tel. +46 21 325 000
   USA: Tel. +1 203 750 7743
  seitp202 067144a363b02097c1257a14003fc99e