ABB ČR na veletrhu Amper 2011 získalo opět ocenění Zlatý Amper

2011-03-30 - Společnost ABB na veletrhu Amper představuje již tradičně řadu novinek z oblasti energetiky a řízení technologických procesů, a navíc i klíčovou novinku v rámci projektu E-mobility.

Ve dnech 29. března až 1. dubna 2011 se společnost ABB již tradičně účastí největší události v oboru ve střední a východní Evropě, veletrhu Amper. 19. ročník mezinárodní veletrh elektrotechniky a elektroniky se koná na brněnském výstavišti. Na veletrhu se představují tyto divize společnosti ABB: Produkty a Systémy pro energetiku, Automatizace výroby a pohony a divize Procesní automatizace. Společnost ABB najdete na stánku číslo 28 v hale P.

ABB patří mezi přední výrobce technologií pro energetiku a automatizaci a na veletrhu Amper opět představí novinky z dané oblasti, které zvyšují konkurenceschopnost zákazníků a napomáhají efektivnímu využití energie. Jednou z klíčových oblastí společnosti ABB pro letošní rok je E-mobilita. Ta byla doposud chápána jako součást nového konceptu využití elektrických sítí, takzvaných Smart Grids. Představuje ovšem stále silnější výzvu pro celou řadu průmyslových oborů a odvětví. Jedno z řešení je rychlé nabíjení elektromobilů. U nabíjecí stanice ABB Hermes 1.0 o výkonu 50 kW lze počítat s časem cca 15 minut.

„Naše společnost se již tradičně účastní nejen samotného veletrhu, ale také nominace na cenu Zlatý Amper,” uvádí Lucie Jandová, ředitelka PR a marketingové komunikace společnosti ABB, a dodává: Jsme velice potěšeni, že jedinečnost nabíjecí stanice Hermes 1.0 byla ohodnocena odbornou porotou, která ji udělila prestižní ocenění ZLATÝ AMPER 2011 za nejpřínosnější exponát veletrhu.“Společnost ABB se v rámci veletrhu Amper účastí i dvou konferencí. Téma Rekuperační měniče pro velké i malé instalace fotovoltaických elektráren představí paní Naděžda Pavelková v rámci konference Energie pro budoucnost. Dalšími aktivitami jsou přednášky Energeticky úsporná elektroinstalace s přístroji ABB i-bus® KNX pana Petra Königa a Zajímavé aplikace měničů frekvence v HVAC systémech pani Naděždy Pavelkové na konferenci Inteligentní budovy 2011.
Další novinky ABB na veletrhu

Vlajková loď řídicích systémů ABB, System 800xA, spoluvytvářející pravidla a možnosti automatizačních systémů, se představí na veletrhu s nejnovější verzí 5.1.
Novinka zvyšuje využitelnost a výkonnost systému, energetickou úsporu, efektivitu obsluhy a rozšiřuje možnosti integrace s jinými zařízeními a systémy.

Novinky se představí i v oblasti modulárních PLC z řad AC500 a AC500-eCo. Pro Ethernet rozhraní v centrální jednotce AC500 byl nově integrován paměťový prostor s webovým serverem pro uživatelskou prafiku a také je možno nyní použít i komunikační protokol IEC 60 870-5-104 pro dálkové ovládání. O integrovaný Ethernet byly rozšířeny i centrální jednotky AC500-eCo, což ještě více zatraktivňuje tato malá levná PLC s integrovanými vstupy a výstupy a možností jejich rozšíření pomocí cenově výhodných signálových modulů S500-eCo.

Společnost ABB vždy s předstihem reaguje na zaváděnou legislativu, a proto se již připravila na 16. červen 2011, odkdy se již nebudou moci na trh uvádět motory s nejnižší třídou účinnosti IE1 (platí pro výkony 0,75 kW – 375 kW, 2, 4 a 6pólové). K řadám M2 a M3 proto přibyly nové řady M4 a M5, které odpovídají nově vzniklým kategoriím.

Nízkonapěťové měniče frekvence, včetně řady ACS 800, mají hlavní změny v rozšíření bezpečnostních funkcí. Jeřábový SW získal nově významnou funkci Antisway (omezení kývání břemene). Vysokonapěťové frekvenční měniče doplnil 6kV měnič ACS 2000, letos nově pro výkony 315 až 1500 kW. Řadu střídačů PVS 800 pro velké solární elektrárny nově rozšiřuje řada PVS 300 pro malé instalace, využívaná na budovách a v rodinných domcích.


  •   Zrušit
   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Tisk
   • Email
  •   Zrušit
  seitp202 0dbd60721d12ce32c1257863005a0e74