ABB daruje ČVUT terminál chránění REL 670

2007-03-20 - Praha - 20.3.2007. ABB s.r.o. daruje společně se zahraničním partnerem ABB Power Technologies AB ze švédského Västerĺs u příležitosti 300 let založení ČVUT terminál pro ovládání a chránění vedení VVN REL 670 včetně příslušného softwarového vybavení v hodnotě několika set tisíc Kč.

ABB spolupracuje a podporuje technické univerzity, vysoké a střední školy technického zaměření např. VUT Brno, ČVUT Praha. Poskytuje školám technická zařízení a výrobky (např. rozváděče, ochrany, atd.), na kterých se studenti učí uplatňovat své znalosti praktickým způsobem.

Dále spolupracuje se studenty formou konzultací diplomových prací a vypisuje i témata diplomových prací. Nabízí vybraným studentům stáže v zahraničí a také zaměstnání v ABB. Spolupráce spočívá i v poskytování materiálů a obchodní a produktové dokumentace.

„Zařízení bylo vyrobeno v ABB ve švédském Västerĺs. Chceme, aby se již na školách studenti seznamovali s produkty a technologiemi společnosti ABB. Naším cílem je budování dobrého jména u potenciálních zákazníků i zaměstnanců a představení ABB jako mezinárodní společnosti se špičkovými technologiemi,“ řekl Pavel Nosek, obchodní ředitel divize Power Products & Systems.

REL670 – IED (Inteligent Electronic Device) pro chránění vedení je high-end zařízení určené zejména pro chránění, ovládání a monitorování venkovních vedení a kabelů v sítích úrovní VVN/ZVN. Zařízení primárně zajišťuje velmi citlivé chránění výkonových vedení pomocí sady konfigurovatelných variabilních ochranných a logických funkčních bloků.

Darovaný terminál bude určen pro laboratorní a praktickou výuku studentů, a to zejména pro konfiguraci a provádění laboratorních měření v rámci předmětů bakalářských, magisterských a doktorandských oborů v nově rekonstruovaných laboratořích ČVUT FEL - katedra energetiky. Je to zároveň další krok k prohloubení vzájemné spolupráce mezi elektrotechnickou fakultou ČVUT a
inženýrským centrem ABB v Trutnově.

ABB (www.abb.com) je přední světovou firmou působící v oblasti energetiky a automatizace. Umožňujeme zákazníkům ze sféry průmyslu a výroby a distribuce energií zlepšit jejich výkonnost při
současném snížení dopadu jejich činností na životní prostředí. ABB má kolem 108 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa.

  •   Zrušit
   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Tisk
   • Email
  •   Zrušit

  Napište nám

  Informace ke stránce:
  seitp222 4a21c2e9f8cccab4c12572a4003115e9