Posvítili jsme si na: Pomoc potravinářskému a nápojovému průmyslu

Výrobci potravin a nápojů jsou pod tlakem ze všech stran. Mnoho distributorů a maloobchodů se za posledních několik desetiletí sloučilo, globální náklady na pracovní sílu stoupají a bezpečnostní předpisy v oblasti potravinářství jsou stále přísnější. Díky novému souboru řešení energetické účinnosti s názvem One ABB si i v nejistých dobách mohou výrobci potravin a nápojů udržet svoji konkurenceschopnost. Navíc jak se ukazuje, pouhým zvýšením energetické účinnosti, lze ročně navýšit výnosy výrobního závodu o 1 milion USD.

One ABB: řešení energetické účinnosti pomáhá potravinářskému a nápojovému průmyslu
Výrobci potravin a nápojů jsou pod tlakem ze všech stran. Mnoho distributorů a maloobchodů se za posledních několik desetiletí sloučilo, globální náklady na pracovní sílu stoupají a bezpečnostní předpisy v oblasti potravinářství jsou stále přísnější. Díky novému souboru řešení energetické účinnosti s názvem One ABB si i v nejistých dobách mohou výrobci potravin a nápojů udržet svoji konkurenceschopnost. Navíc jak se ukazuje, pouhým zvýšením energetické účinnosti, lze navýšit výnosy výrobního závodu o 1 milion USD. Princip je zcela jednoduchý. Pára, která dříve poháněla mlýny, se nyní používá ke generování elektrické energie pro celý závod, a dokonce vzniká i nadbytek, který se pak prodává do místní elektrické sítě.Přestože energie nemusí být tím nejvyšším variabilním nákladem při výrobě potravin a nápojů, je to náklad, který se dá v průmyslovém odvětví, kde záleží na každém haléři, ovlivnit. Je to navíc náklad, který se dá ovlivnit – a přitom není kompromisem výnosu, kvality nebo bezpečnosti.

Současný spotřebitel požaduje různorodost i kvalitní zboží za dobrou cenu. Velcí i malí výrobci bez rozdílu bojují o udržení marží, zatímco se snaží držet krok s měnícími se požadavky zákazníků. A ekologicky uvědomělí zákazníci se zajímají o udržitelnou výrobu a dopravu svých potravin stejně tak, jako o jejich nutriční hodnoty.

Jedinečné, ale dobře známé potřeby
Existuje mnoho energeticky náročných aplikací, které jsou potřeba, aby potraviny a nápoje mohly vstoupit na trh, od tepla při dehydratačních procesech až po mražení, ochlazování a chlazení. Elektrické motory se nacházejí v čerpadlech, která dodávají velká množství vody pro účely hygieny a bezpečnosti potravin, a v pohyblivých dopravnících, které jsou v provozu každý rok po několik tisíc hodin.

Mnoho závodů, které vyrábějí potraviny a nápoje, spoléhá na kotle pro výrobu páry potřebné pro sterilizaci, pasterizaci a evaporaci. Velké množství páry uniká, ačkoli by mohla sloužit. Jeden cukrovar chtěl zvýšit produktivitu prostřednictvím účinnějšího využívání energie ve svých parou poháněných mlýnech na cukrovou třtinu. Společnost ABB nahradila parní turbíny závodu systémem pohonů motorů s variabilní rychlostí, které umožňují přesnější řízení a snižují náklady na údržbu.

Pára, která dříve poháněla mlýny, se nyní používá ke generování elektrické energie pro celý závod, a dokonce vzniká i nadbytek, který se pak prodává do místní elektrické sítě. Tato opatření přispěla k ročnímu navýšení výnosů závodu o 1 milion USD – a to pouhým zvýšením energetické účinnosti.

Příprava na růst
Iniciativa průmyslového sektoru (ISI) v oblasti energetické účinnosti pracovala s mnoha obchodními jednotkami a vytvořila soubor řešení One ABB, který zahrnuje naše celé portfolio řešení energetické účinnosti v oblasti výroby potravin a nápojů. Přestože společnost ABB má v průmyslu mnoho kontaktních bodů (včetně oblasti energetiky a automatizace, robotického balení, nabídek partnerů v rámci kanálu Baldor and Thomas & Betts), neexistuje zde jediná obchodní jednotka, která by prováděla koordinaci příležitostí.

„Máme skvělý příběh, který vyhovuje akutním potřebám trhu, a tato řešení mohou každému pomoci k tomu, aby mohl tento příběh vyprávět bez ohledu na to, kde v rámci společnosti ABB sedí,“ řekla Elizabeth Darling, marketingová ředitelka ISI. „Je samozřejmé, že nemůžeme vybudovat obchodní jednotku vyčleněnou pro každou průmyslovou oblast, ve které se pohybujeme, zároveň však přicházíme o peníze, když do těchto obchodních příležitostí naplno nezapojíme naše energeticky účinné portfolio. Při naší cestě za růstem prostě nemůžeme vynechat žádnou příležitost.“

„Toto je průmyslové odvětví, ve kterém je úspěch zákazníka naprosto závislý na tom, co dělá společnost ABB nejlépe – poskytování řešení, která zvyšují produktivitu a účinnost,“ řekl Mike Smale, ředitel divize Discrete Automation and Motion (DM) skupiny průmyslových řešení pro Severní Ameriku. „Je to pro společnost ABB obrovská příležitost ke globálnímu růstu a v našem portfoliu máme stejně obrovský potenciál k podporování potřeb tohoto trhu.“

Kromě oblasti běžných průmyslových řešení společnosti ABB existuje také mnoho výrobků navržených pro jedinečné prostředí výroby potravin a nápojů a jeho problematiku: motory a převodovky špičkové účinnosti se speciálními nátěry a těsněními pro vysoké zatížení, které vydrží opakovaná mytí, pohony s variabilní rychlostí a potaženými obvodovými deskami, které umožňují přístup při programování, zatímco chrání elektroniku před vlhkým a prašným prostředím, a výrobky v oblasti měření, které mají osvědčení pro hygienickou výrobu.  •   Zrušit
   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Tisk
   • Email
  •   Zrušit

  Napište nám

  seitp202 70c35e7c3b13077bc1257bda004c0ed5