Výrobní závod ABB s.r.o., Elektro-Praga v Jablonci nad Nisou otevře své brány

Praha, Česká republika, 19. června 2018 - Výrobní závod ABB s.r.o. Elektro-Praga v Jablonci nad Nisou, který v letošním roce slaví 150. výročí svého založení, pořádá 23. června 2018 Den otevřených dveří. V jeho rámci nabídne zájemcům možnost seznámit se jak se současnou výrobou vypínačů, zásuvek a dalších výrobků, tak i s bohatou historií závodu.

Forum 2018

Pro příznivce elektrotechniky a technických zajímavostí budou v době od 9.00 do 15.00 hodin připraveny komentované prohlídky výrobních prostorů. Zájemci tak budou moci spatřit místa, kde vznikají stálice sortimentu ABB od řady TANGO®, po novinku Levit®M, které díky svému neotřelému designu a atraktivní barevnosti získávají oblibu u zákazníků i hlasy porotců designových soutěží.

O doprovodný program se postará robot YuMi®, který bude spolu s návštěvníky psát historické pohlednice. K dispozici bude také netradiční fotokoutek nebo závody RC modelů.

„Všichni si tak mohou během Dne otevřených dveří udělat představu o cestě, jakou ušel onen původně malý závod na zpracování sklářských polotovarů založený v roce 1868, a společně s námi oslavit pevnou pozici na trhu. Držíme se motta „S námi ovládáte světlo. Již 150let!“ a za to patří poděkování i vám“, uvedl ředitel výrobního závodu Petr Kovář a ještě dodal: „Rádi bychom návštěvníky pozvali i do stánku SK Sluníčko, který podporuje mentálně hendikepované děti v regionu a se kterým Elektro-Praga každoročně pořádá oblíbený Handidesetiboj. Ve stánku si zájemci mohou zakoupit nápaditá trička „Vypínače pomáhají“ a podpořit tím hendikepované sportovce.“

Historie závodu se píše už 150 let!
Na přímou cestu směrem k elektrotechnice se závod Elektro-Praga vydal v roce 1908, kdy majitelé, Gustav Kramer a Adalbert Löbl, přidali k původní továrně výrobu elektrotechnických součástek. V roce 1920 se v sortimentu objevily první otočné vypínače, společnost získala i řadu patentů a snažila se využívat nejmodernější postupy a materiály.

„Výroba elektroinstalačního materiálu nebyla přerušena ani v roce 1993, kdy se závod Elektro-Praga stal součástí skupiny ABB. Právě naopak – ABB začalo tuto výrobu dále rozvíjet a modernizovat. V roce 2016 dokonce zapojilo do výroby i robota YuMi ‒ prvního skutečně spolupracujícího robota s člověkem!,“ dodal Petr Kovář.

V současnosti patří výrobní závod ABB s.r.o., Elektro-Praga k nejvýznamnějším výrobcům domovního elektroinstalačního materiálu v České republice. Jeho portfolio zahrnuje 17 designových řad vypínačů a zásuvek v téměř 100 barevných a materiálových provedeních. V Jablonci vyráběná domovní elektroinstalace patří mezi nejkvalitnější na světě a obsahuje také prvky pro inteligentní řízení budov a bytů, jež přinášejí vedle snadné instalace ve všech typech budov vysoký komfort, spolehlivost, bezpečnost a úspory energií.

Více informací najdete na www.abb.cz/nizke-napeti.
ABB (ABBN: Six Swiss Ex) je lídr a průkopník v oboru elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky. Zákazníci ABB pocházejí z odvětví energetiky, průmyslu, dopravy a infastruktury z celého světa. V návaznosti na více než 125 let tradice inovací dnes společnost ABB tvoří budoucnost průmyslové digitalizace a je hybnou silou energetické a čtvrté průmyslové revoluce. ABB působí ve více než 100 státech a má přibližně 135 000 zaměstnanců. www.abb.com
  •   Zrušit
   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Tisk
   • Email
  •   Zrušit
  seitp202 801187a32fa6f471c12582b00047dd6e