ABB dokončilo akvizici GE Industrial Solutions

Curych, Švýcarsko, 3. července 2018 - Společnost ABB oznámila, že k 30.6. 2018 ukončila akvizici jednotky GE Industrial Solutions (GEIS). Transakce byla oznámena 25. září 2017 a očekává se, že v prvním roce díky ní dojde k nárůstu provozního zisku na akcii (EPS).

Akvizice:
 • Pomůže ABB posílit pozici světové dvojky v oblasti elektrifikace
 • Rozšíří přístup ABB na atraktivní severoamerický trh
 • Přinese v prvním roce rostoucí provozní zisk na akcii (EPS)
 • By měla po pěti letech přinést očekávané roční nákladové synergie v hodnotě cca 200 mil. USD

Společnost ABB oznámila, že k 30. 6. 2018 ukončila akvizici jednotky GE Industrial Solutions (GEIS). Transakce byla oznámena 25. září 2017 a očekává se, že v prvním roce díky ní dojde k nárůstu provozního zisku na akcii (EPS).

Transakce v hodnotě 2,6 miliardy USD znamená pro ABB výrazný potenciál tvorby hodnoty, včetně příležitostí k růstu vyplývajících ze spojení digitální nabídky ABB Ability™ s rozsáhlou instalovanou bází GEIS. V pátém roce po akvizi společnost ABB očekává roční nákladové synergie ve výši cca 200 mil USD, které budou klíčové pro posunutí výkonu GEIS na úroveň srovnatelných společností.

„Jsme potěšeni, že se GE Industrial Solutions stává součástí ABB,” řekl Ulrich Spiesshofer, CEO společnosti ABB. „Díky tomuto spojení bude ABB schopno posílit svoji pozici celosvětového lídra v oblasti elektrifikace, urychlit růst a podpořit svoji konkurenceschopnost na klíčových trzích, zejména v Severní Americe. Společnost GEIS, kdysi založená Thomasem Edisonem, je kolébkou elektrifikace ‒ což je dědictví, které se budeme snažit v rámci ABB uchovat a nadále rozvíjet.”

Společnost GEIS se stane součástí divize Elektrotechnické výrobky (EP), v jejímž čele stojí Tarak Mehta, kde bude působit jako nová obchodní jednotka pod názvem Electrification Products Industrial Solutions (EPIS). V čele jednotky bude stát Stephanie Mains, dosavadní prezidentka a CEO společnosti GEIS. V rámci transakce společnost ABB rovněž uzavřela se společností GE dlouhodobé strategické partnerství, v jehož rámci bude společnosti GE dodávat výrobky a řešení z celého svého portfolia. V rámci akvizice získala společnost ABB také dlouhodobé právo používat značku GE.

„Produktová portfolia GE Industrial Solutions a ABB se skvěle doplňují. Jejich spojením získáme nejen komplexní portfolio, ale take větší globální pokrytí, rozsáhlejší síť obchodních zástuců i větší distribuční síť, uvedl Tarak Mehta. „Zavázali jsme se, že budeme poskytovat servis pro instalovanou bázi GEIS a nyní budeme moci poskytovat technologicky pokročilejší a digitálně propojenou nabídku našim zákazníkům z celého světa. Společně se nám podaří posílit pozici dvojky na globálním trhu elektrifikace a rozšířit náš přístup na atraktivní severoamerický trh.”

ABB (ABBN: Six Swiss Ex) je technologický průkopník a přední světový dodavatel v oblasti elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky. Celosvětově dodává zákazníkům z odvětví energetiky, průmyslu, dopravy a infastruktury. V návaznosti na více než 130 let tradice inovací společnost ABB dnes tvoří budoucnost průmyslové digitalizace a jeho digitální portfolio je založeno na dvou jasných hodnotových nabídkách: přivést elektrickou energii z libovolného zdroje do každé zásuvky a automatizovat průmyslová odvětví od přírodních zdrojů až po finální výrobky. Jako titulární partner Formule E, mezinárodní kategorie závodů FIA pro vozidla s výhradně elektrickým pohonem, ABB posouvá hranice e-mobility a přispívá k udržitelné budoucnosti. ABB působí ve více než 100 státech a má přibližně 135 000 zaměstnanců. www.abb.com
  •   Zrušit
   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Tisk
   • Email
  •   Zrušit

  Napište nám

  Více informací:
  seitp202 9bcf9f4de0266a09c12582c00041e6cc