Třetí ročník tréninkových pohovorů v ABB

2012-06-01 - 29. května 2012 proběhl ve společnosti ABB již třetí ročník tréninkových pracovních pohovorů pro mladé lidi, kteří odcházejí z dětských domovů a výchovných ústavů do samostatného života. Pět účastníků ze tří zařízení si mohlo díky podpoře profesionálních personalistek z ABB naživo vyzkoušet, jak probíhá pracovní pohovor.


Pohovory představují nefinanční formu podpory pro obecně prospěšnou společnost Rozmarýna, která mimo jiné pořádá pro dospívající bez rodinného zázemí workshopy a konzultace na téma práce, bydlení či finance.Tréninkové pohovory běžely tak, aby se co nejvíce podobaly běžným pohovorům na trhu práce. Klienti poslali životopisy personalistkám v ABB a na oplátku obdrželi pozvánku na pohovor. Do budovy se vydávali jednotlivě, aby celý vstup přes recepci umožnil autentický zážitek překonání obav a trémy ze vstupu do neznáma.

Následně se každému věnovala individuálně jedna zkušená personalistka, která vedla přijímací pohovor. Zpětnou vazbu k průběhu a možnost sdílet pocity dostali uchazeči již bezprostředně po pohovoru na společném závěrečném sezení.

Co je však nejdůležitější - do týdne uchazeči dostanou individuální zprávu od personalistek, která je určena jen jim. Každý se tak může bezpečně a důvěrně dozvědět, jaké jsou jeho silné a slabé stránky při pohovoru, co mu jde a v čem by se měl ještě zlepšit.

Na závěrečném sezení bylo znát, jak se uchazečům ulevilo, že mají pohovory za sebou, a jak jsou hrdí na to, že je zvládli, že se dozvěděli a vyzkoušeli neznámou situaci a že byli každý za něco ocenění. Závěrečné poděkování tak nebylo jen formalitou, ale přirozenou reakcí mladých lidí, kteří jsou zas o krok blíže k tomu, aby dobře zvládli zahájení samostatného života.
______________________________________________________________________

1. června začíná v Café Rozmar akce Měsíc s ABB. „Jsme rádi, že můžeme naší společnost na měsíc viditelně propojit se sociální firmou Café Rozmar a ukázat tak, že podporujeme udržitelný a inovativní projekt, který pomáhá mladým lidem z dětských domovů získat první pracovní zkušenosti,“ říká CSR manažerka ABB Magdaléna Steinerová.

  •   Zrušit
   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Tisk
   • Email
  •   Zrušit
  seitp202 9ca1311dda365eafc1257a0f004cef6e