MSV 2017 skončil. Letos byl v mnoha ohledech rekordní.

1631 vystavovatelů z 32 zemí a víc jak osmdesát tisíc návštěvníků. To je bilance 59. mezinárodního strojírenského veletrhu, který se na brněnském výstavišti konal od 9. do 13. října 2017 a na kterém se společnost ABB představila již jako tradiční a významný vystavovatel. Ročník 2017 potvrdil pozici MSV jako nejvýznamnějšího strojírenského veletrhu střední Evropy a v řadě parametrů byl ve srovnání s předchozími ročníky rekordní.

Veletrh odráží růst průmyslu a pozitivní ekonomickou náladu

Úspěch 59. ročníku MSV odráží růst průmyslu a pozitivní ekonomickou náladu v České republice. Ta v současnosti patří k ekonomickým premiantům Evropské unie a na sněmu Svazu průmyslu a dopravy, kterým je veletrh tradičně zahájen, byla označena za evropského ekonomického tygra.

Mimořádně vysoká byla letošní zahraniční účast. Podíl vystavovatelů ze zahraničí dosáhl 50 procent a firmy přicestovaly z 32 zemí světa. Největší zastoupení zde měly Německo, Indie, Slovensko, Itálie, Rakousko, Jižní Korea aČína. Zahraniční návštěvníci dorazili z více než 50 zemí a jejich podíl na celkové návštěvnosti přesáhl 10 procent. Veletrh si prohlédla řada zahraničních delegací a obchodních misí, které přicestovaly mj. z Indie, Japonska, Ruska, Běloruska, Ukrajiny, Kuby či Německa.
ABB představila pokročilé technologie, služby v interaktivním konceptu expozice
Tématem expozice ABB byla „Spolupráce, simplifikace a digitalizace pro flexibilní a efektivní továrnu budoucnosti“. Návštěvníci tak měli možnost prostřednictvím virtuální reality vyzkoušet, jak funguje moderní továrna na čokoládu. Stačilo si jen nasadit speciální brýle a projít si nabízené interaktivní scénáře k řešení produktivity, bezpečnosti nebo využití internetu věcí a digitalizace.

V rámci tématu spolupráce naše expozice přinesla další reálnou ukázku montáže a spolupráce robotu YuMi s člověkem při výrobě propisek a SafeMove2, nejnovější generaci monitorovacího systému, který umožnuje lidem bezpečně pracovat s roboty od ABB i v otevřeném prostoru, a to díky omezení pohybu robotu přesně dle požadavků dané aplikace. Systém tak zajistí rychlé zastavení robotu v případě narušení vstupem člověka.

I letošní rok jsme pokračovali v prezentaci našich pokročilých služeb. ABB roboty jsou dodávány tak, aby mohly být okamžitě napojeny na sadu služeb ABB AbilityTM Connected Services, které otvírají dveře prediktivní, proaktivní a okamžité podpoře a údržbě. Pomocí této platformy lze předejít až 25 % poruch a zkrátit dobu odezvy a odstranění problému až o 60 %. Vzdálené služby přinášejí výhodu připojení dnes již více než 6000 robotů v ekosystému internetu věcí.

Mezi další unikátní exponáty patřily ukázky bodového sváření a laserového svařování se skenovací optikou, ABB Ability™ Smart sensor nebo bezpečnostní systém Jokab Safety.ABB poprvé živě streamovala diskuzní setkání
Do programu naší expozice jsme také zařadili sérií snídaní se zajímavými hosty. V moderovaných diskuzích jsme s velmi zajímavými hosty otevřeli aktuální témata jako robotika v současnosti a budoucnosti, téma umělé inteligence a strojového učení nebo women in tech. Diskuze je možné vidět v záznamu na Youtube profilu ABB Robotika zde.Veletrh tradičním místem setkávání politiky a businessu
Letos veletrh opět navštívili prezident Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka a ekonomičtí ministři české vlády, hejtmani, velvyslanci, senátoři a poslanci, rektoři vysokých škol i představitelé odborných asociací z ČR i zahraničí. I naši expozici poctila svou návštěvou celá řada významných hostů. Silný ohlas jsme díky dobře připravené kampani zaznamenali i v médiích a veletrh byl přínosem i z obchodního hlediska.

Ale jak bylo řečeno, MSV 2017 je minulostí a nám nezbývá než poděkovat celému týmu ABB za skvělou práci a pustit se do příprav příštího ročníku, kde budeme chtít být ještě úspěšnější.

Atmosféru a důležité momenty z veletrhu sdílíme ve fotogalerii.

  •   Zrušit
   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Tisk
   • Email
  •   Zrušit

  Napište nám

  Více informací:
  seitp202 af16ab3fe34bfe5cc12581cb004e13a8