Posvítili jsme si na: ABB FRIDA nemaluje v Mexiku, ale má ocenění za design

2012-01-10 - Společnost ABB získala ocenění „nejlepší z nejlepších“ designových koncepcí v soutěži red dot 2011, a to za robota určeného ke kompletaci malých součástek, přezdívaného FRIDA (z angl. Flexible Robot Industrial Dual Arm). Ocenění red dot je na mezinárodní úrovni považováno za známku kvality a o jeho udělení rozhodují přední osobnosti z oblasti designu. Tento rok se porotě představilo 3 536 projektů z 54 zemí.

Společnost ABB získala ocenění „nejlepší z nejlepších“ designových koncepcí v soutěži red dot 2011, a to za robota určeného ke kompletaci malých součástek, přezdívaného FRIDA (z angl. Flexible Robot Industrial Dual Arm).Designová koncepce robota získala tento rok v prestižní soutěži red dot ocenění „nejlepší z nejlepších“ za produktový design v kategorii pracovišť. Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo v Singapuru, kde se ocenění, o něž se uchází designové koncepce a prototypy, uděluje každý rok.
Ocenění red dot je na mezinárodní úrovni považováno za známku kvality a o jeho udělení rozhodují přední osobnosti z oblasti designu. Tento rok se porotě představilo 3 536 projektů z 54 zemí. Po řádném posouzení porota udělila ocenění red dot 252 návrhům, 43 uchazečů bylo vyznamenáno oceněním „red dot: nejlepší z nejlepších“ za mimořádně kvalitní design.„Nesmírně si ceníme toho, že jsme ocenění red dot získali, a jsme poctěni, že se naší práci dostalo takového uznání,“ řekl Per-Vegard Nerseth, vedoucí obchodní jednotky ABB Robotika. „Společnost ABB je hrdá na to, že vyvíjí vynikající průlomové technologie. Naším cílem bylo navrhnout bezpečného, technologicky špičkového robota s inovačními designovými prvky, díky nimž by mohl úzce spolupracovat s lidmi. Toto celosvětové uznání úspěšné práce týmu ABB podpořilo naše pojetí, budeme tedy na vývoji této koncepce dále pracovat.“

Fotografie a videa související s koncepcí robota FRIDA jsou k dispozici zde.

  •   Zrušit
   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Tisk
   • Email
  •   Zrušit

  Napište nám

  seitp202 be53de69ff8bcb1bc12579810045a987