Posvítili jsme si na: Elektřinu v novém domově krále Tutanchamona

Největší archeologické muzeum světa, které má být otevřeno v roce 2015 v Egyptě, bude vybaveno spolehlivými technologiemi energetické regulace a automatizace značky ABB. Muzeum vzdá hold více než 100 000 kusů starověkého egyptského umění a artefaktům, mezi které patří i slavná zlatá maska krále Tutanchamona.Velké egyptské muzeum (VEM), největší archeologické muzeum světa, které má být otevřeno v roce 2015, bude vybaveno spolehlivými technologiemi energetické regulace a automatizace značky ABB.

VEM má být mistrovským dílem architektury. Rozprostírá se na ploše 48,6 hektaru a hraničí s nadčasovými pyramidami v Gíze. Hlavní kostru celého projektu představuje soustava pohledových os, které vycházejí od pyramid a táhnou se k muzeu. Muzeum vzdá hold více než 100 000 kusů starověkého egyptského umění a artefaktům, mezi které patří i slavná zlatá maska krále Tutanchamona.

Společnost ABB získala zakázku na vybavení VEM od konsorcia Orascom Construction/BESIX. Její náplní je dodávka kompletních elektroinstalací, včetně rozšířeného systému automatizace 800xA, který se postará o elektřinu, transformátory, středněnapěťové rozvodny, okružní napáječe, nízkonapěťové rozvaděče, systém dozoru, ovládání a sběru dat (SCADA) a zatažitelné sloupkové rozvaděče, první svého druhu v Egyptě. U čerpadel a ventilátorů budou rovněž osazeny vzduchotechnické pohony ABB, a to včetně uvedení do provozu a prvního spuštění.
„Je pro nás velkou ctí, že společnost ABB dostala příležitost dodat energetická a automatizační zařízení a svou odbornost na jednu z nejvýznamnějších turistických památek v Egyptě,“ říká Naji Jreijiri, ředitel ABB pro Egypt a střední Afriku.

Plně integrovaný systém ABB 800xA bude sledovat a ovládat veškerá elektrická zařízení v rámci dodávky. Bude sloužit jako rozhraní mezi středněnapěťovou rozvodnou a generátory pro synchronizaci činností a zajištění rychlých a jednoduchých technik vyhledávání závad, aby nedošlo k přerušení dodávky proudu při výpadcích napájení. Součástí dodávky je kromě řízení projektu také inženýrská činnost, nákup, výroba, dohled nad montáží, školení, uvádění do provozu, naprogramování a první spuštění systému.

VEM bude mít na rozdíl od všech ostatních muzeí v Egyptě vlastní nejmodernější restaurátorské středisko. Energeticky úsporné elektrické pohony značky ABB zajistí prostřednictvím systému vzduchotechniky udržování optimálního prostředí, ve kterém se budou cenné historické památky a poklady muzea uchovávat. K dalším součástem zakázky patří hlavní energocentrum, konferenční centrum, budova muzea, jídelny a prostory občerstvení, dětské zábavní plochy a budova pokladen, to vše v režii společnost ABB.  •   Zrušit
   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Tisk
   • Email
  •   Zrušit

  Napište nám

  seitp202 da21fae14206801ec1257c8600311107